Prečo kandidujem?

Rozhodnutie kandidovať na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja nebolo pre mňa osobne ľahké. Som si vedomý zodpovednosti za dôveru občanov a v prípade úspechu aj za dobré a kvalitné fungovanie bratislavskej župy. Prečo som sa rozhodol kandidovať ? 

Som Bratislavčan a mám silný vzťah k tomuto regiónu

Som rodákom z Bratislavy a celý môj doterajší život sa spája s mestom a celým regiónom. Mám tu rodinu a veľa priateľov. Precestoval som svet, ale jedno viem úplne iste – som šťastný, že žijem v Bratislavskom kraji a nechcem to meniť ani v budúcnosti. Cítim, že tu mám svoje korene.  

Kandidujem ako nezávislý, občiansky kandidát

Nie som členom žiadnej politickej strany. Kandidujem na základe podpory občanov. Keď voľby vyhrám, budem sa zodpovedať výlučne občanom a verejnosti v najširšom slova zmysle. Len vnútorne slobodný a nezávislý župan dokáže plnohodnotne obhajovať záujmy občanov tohto kraja. S obľubou hovorievam, že v samospráve sa nerozlišujú „modré“ či „červené“ riešenia, ale len dobré alebo zlé. 

Mám 8-ročné  skúsenosti ako poslanec bratislavskej župy

Samosprávne kraje vznikli v roku 2001. V prvých voľbách do VÚC ma občania zvolili za poslanca Bratislavského samosprávneho kraja. Vtedy krajská samospráva na čele so županom Ľubom Romanom začínala doslova z ničoho. Budovali sme nové štruktúry kraja, aby mohol fungovať a plniť svoje úlohy. Bol som predsedom sociálnej komisie. Starali sme sa o všetky sociálne zariadenia. V roku 2005 ma občania opätovne zvolili za poslanca na druhé volebné obdobie. V tomto období som bol členom finančnej komisie. Dovolím si preto tvrdiť, že dobre poznám fungovanie bratislavskej župy a ako župan by som okamžite vedel prevziať vedenie kraja a kontinuitu jeho fungovania. Zároveň som pôsobil aj ako miestny poslanec na úrovni mestskej časti, či ako mestský poslanec – mám preto blízko ku komunálnym problémom a viem, že kraj sa nesmie otočiť chrbtom mestám a obciam vo svojom teritóriu. 

Mám vzdelanie vhodné  pre župana

Absolvoval som dve vysoké školy – filozofickú a právnickú fakultu. Filozofické vzdelanie je vhodné pre dobrú komunikáciu župy s občanmi a právnické vzdelanie je univerzálne vhodné pre správne fungovanie akejkoľvek inštitúcie. Myslím si, že táto kombinácia vzdelania je pre župana veľmi prospešná.

Mám manažérske skúsenosti

Som viac manažér ako komunálny politik. Mám skúsenosti zo súkromnej sféry, zakladal a budoval som vlastné firmy. Viem sa preto vžiť do kože malého podnikateľa, či živnostníka. Neskôr som pôsobil v manažmentoch veľkých inštitúcií. Skúsenosť z riadenia veľkých korporácií akými sú Slovenská televízia alebo Dopravný podnik Bratislava sú veľmi cenné. Obohatili ma nielen ako manažéra, ale aj ako človeka. Viem aké ťažké je prijímať zložité rozhodnutia a akú veľkú zodpovednosť človek nesie.  Myslím si, že bratislavským županom by mal byť človek s manažérskymi skúsenosťami, schopný riadiť veľké tímy spolupracovníkov.